Kawa i antyoksydanty

kawa i antyoksydanty

Jak się okazuje kawa zawiera większą ilość przeciwutleniaczy niż zielona herbata czy kakao, dwie substancje uważane za ich bogate zaplecze. Uczeni znaleźli w surowych ziarnach kawy około 1000 różnych antyoksydantów, a setki innych uwalniają się podczas palenia kawy. Liczne badania wskazują kawę jako jedno z głównych, a w niektórych przypadkach nawet pierwszorzędne, naturalne źródło przeciwutleniaczy.
Co to są te przeciwutleniacze i jak to właściwie działa? Przeciwutleniacze czy inaczej antyoksydanty zawarte między innymi w kawie, zwalczają stany zapalne w organiźmie, które to są przyczyną wielu przewlekłych chorób takich jak zapalenia stawów, miażdżycy i wielu odmian nowotworów.

Neutralizują także wolne rodniki, które występują naturalnie w ramach codziennych funkcji metabolicznych, jednak bywają przyczyną stresu oksydacyjnego prowadzącego do chorób przewlekłych. Mówiąc inaczej, przeciwutleniacze z kawy umożliwiają zachowanie zdrowia już na poziomie mikro, chroniąc tym samym komórki naszego organizmu przed destrukcją.

Kwas chlorogenowy, bardzo ważny przeciwutleniacz występujący niemal wyłącznie w kawie, wspomaga zapobieganie chorobom układu krążenia.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Napisz co o tym myślisz:

Znajdziesz nas tutaj

Zapraszamy do sklepu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera.
Nie przegap najnowszych informacji i artykułów.

Więcej

Najnowsze wpisy

kawa i antyoksydanty

Kawa i antyoksydanty

Jak się okazuje kawa zawiera większą ilość przeciwutleniaczy niż zielona herbata czy kakao, dwie substancje uważane za ich bogate zaplecze. Uczeni znaleźli w surowych ziarnach

blog o kawie

Witamy na blogu!

Witaj na blogu Explosia. Jesteśmy sklepem internetowym, który oferuje świeżo wypalaną kawę. Kawę wypalaną metodą rzemieślniczą przez pasjonatów. Zapraszamy do lektury,Zespół sklepu Explosia.